Teatr Tańca Flesz – nauczyciel Edyta Radzimska

Ze względu na sytuację w kraju związaną z SARS-COV-2. Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy proponuje zmianę formy prowadzenia zajęć stałych z naszymi uczestnikami. Prowadzimy zajęcia w formie elektronicznej, (np. facebooka), zachęcamy naszych wychowanków do samodzielnej pracy w domu przy kontakcie z nauczycielem.

 

Teatr Tańca Flesz – nauczyciel Edyta Radzimska

17.03.2020 -  Drodzy Tancerze! Przypominam, że nasze ciało jest głównym instrumentem naszego tańca. Żeby ciało sprawnie funkcjonowało potrzebuje stałego „naoliwienia”. Nie tracimy FORMY !!! Mamy teraz dużo czasu na to, żeby pokonywać wszelkie słabości…  No i jak to zwykle we wtorek – PRACUJEMY NAD SIŁĄ I ELASTYCZNOŚCIĄ

PAMIĘTAMY!!!  Każdego dnia siedzimy w szpagacie i trzymamy „DESKĘ” (może uda Wam się pobić jakieś rekordy? Bo co to jedna minuta ;) ) każdy wie o co chodzi. Do roboty!

 

19.03.2020. – Kochani utrwalamy nasze projekty INDYWIDUALNE.  Wasze zadanie, żeby w czwartek znaleźć miejsce i czas na przypomnienie swojej solówki czy trio. Jeśli ktoś jeszcze nie ma swojej muzyki z układu, żeby ćwiczyć, to proszę o kontakt sms.

 

20.03.2020. – Jak Każdy piątek pracujemy nad naszym głównym projektem tanecznym. BARDZO PROSZĘ o utrwalanie wszystkich dotychczasowych kroków, które zostały przekazane podczas ostatnich wspólnych spotkań.

ZADANIE SPECJALNE – kręcimy PIRUETY !!!                                                                                         

1. Z pozycji przygotowawczej do piruetu (4 poz. stóp równoległa w plie, noga z tyłu na półpalcach) do wyprostowania nogi opornej i pozycji passe nogi pracującej. Utrzymać równowagę licząc do ośmiu !!!                                                 

2. Pozycja wyjściowa taka sama, ale wchodzimy na Releve i utrzymujemy równowagę na palcach nogi opornej w releve.                                                                                                                                                      

3. Kręcimy piruety zaczynając od jednego (4 razy), a kończąc na czterech (po 4 razy). 

DAJCIE ZNAĆ JAK WAM IDZIE 

 

24.03.2020. – Kolejny wtorek i wzmacniamy nasze ciałka. Robimy nasze skoczki po 8 na 4 strony świata. Jak już się rozgrzejecie, to ćwiczenia rozciągające – aby nasze ciałko giętkie było (pamiętamy o szpagatach po minucie, mostkach, foczkach, żabkach i brzuszkach)  Na koniec BIJEMY REKORDY W TRZYMANIU DESKI !!! J

Powrót na górę