Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Narodowe Święto Niepodległości

W ramach obchodów 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Młodzieżowym Centrum Kultury odbywały się Warsztaty plastyczne z historią w tle pt. „11 listopada Święto Niepodległości – Kokarda narodowa” w warsztatach tych wzięli udział uczestnicy kół plastycznych prowadzonych przez panie: Mirosławę Lickiewicz i Elżbietę Kowalską. W trakcie warsztatów dzieci poznały historię Barw Narodowych i czym jest Kokarda Narodowa. 

 

Warsztaty te odbyły się w dniu 3 listopada. W podobnych warsztatach przeprowadzonych w dniu 8 listopada wzięli udział uczestnicy koła plastycznego prowadzonego przez panią Beatę Kwiecień.

Warsztaty przygotował i przeprowadził Piotr Krupa nauczyciel pracowni imprez kulturalno – oświatowych.

Kolejną imprezą zorganizowaną przez MCK przy okazji obchodów tej ważnej rocznicy był Rejonowy Konkurs Poezji Patriotycznej dla klas VII – VIII Szkół Podstawowych. Konkurs odbył się 5 listopada. Ogółem w konkursie zaprezentowało się 24 młodych recytatorów.

W ramach obchodów Święta 11 listopada Młodzieżowe Centrum Kultury zorganizowało również Miejski Konkurs Plastyczny pt. „Święto Niepodległości”. Na konkurs ogółem wpłynęło ponad 100 prac plastycznych. Jury konkursu nagrodziło 40 autorów nadesłanych prac. Podsumowanie konkursu oraz otwarcie wystawy prac odbędzie się 12 listopada w MCK przy ul. Mickiewicza 3

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-11-12 10:49przez:
Opublikowano:2021-11-12 10:52przez:
Podmiot udostępniający: Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
Odwiedziny:117

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.