Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

„Hania w krainie danieli”

Nasza zdolna młodzież z kół plastycznych od pani Mirosławy Lickiewicz i Elżbiety Kowalskiej narysowała kilkanaście obrazków do kolorownia, Artur Guzicki dopisał do nich krótkie rymowanki, dobrzy ludzie pomogli złożyć to w książkę i wydać. Dochód ze sprzedaży “Hani w Krainie Danieli” wspomoże leczenie chorej wnuczki właścicieli gospodarstwa agroturystycznego Osada Danieli w Zamienicach. Bohaterką rymowanek Artura Guzickiego jest mała Hania. Hania to prawdziwa dziewczynka, która urodziła się z poważną wadą genetyczną. Wymaga kosztownej i skomplikowanej operacji. Sprzedaż książeczki ma wesprzeć jej leczenie.

W książeczce pojawiły się rysunki Marcina Bojanowskiego, Julii Buczkowskiej, Hanny Galickiej, Nikoli Ciupińskiej, Oliwii Siczek, Juli Pukackiej, Natalii Bartosiewicz, Gabrieli Mindur, Kingi Lebieckiej, a także dwójki najmłodszych artystek Mileny i Lili Majstrowicz. Specjalnie wyróżniono rysunek Nicoli Ciupińskiej, który trafił na okładkę tej publikacji . W wydaniu książeczki pomogli sponsorzy: lubińskie firmy Elektromajster i Elektropstryk.
Dziadkowie Hani zaprosili naszą młodzież do gospodarstwa agroturystycznego Osada Danieli, które prowadzą w Zamienicach. Autobus na wycieczkę zapewnił starosta legnicki Adam Babuśka. Osada Danieli w Zamienicach urzekła nas swoim urokiem, młodzież była zachwycona kontaktem ze zwierzętami oraz gościnnością gospodarzy. Poznaliśmy też samą Hanie, która mimo choroby jest radosną pełną życia dziewczynką .

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-11-20 09:59przez:
Opublikowano:2021-11-20 09:59przez:
Podmiot udostępniający: Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
Odwiedziny:77

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.