Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

DZIAŁ ARTYSTYCZNY - BOGUSŁAWA CYBULAK

„To jest teatr. A teatr jest po to,

Żeby wszystko było inne niż dotąd”

Joanna Kulmowa

Bogusława Cybulak – pedagog, reżyser teatru dzieci i młodzieży, logopeda

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika kulturalno – oświatowa na Uniwersytecie Wrocławskim, logopedię w Wyższej Szkole Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach, oraz reżyserię teatru dzieci i młodzieży w Państwowej Szkole Teatralnej w Krakowie, wydział lalkarski we Wrocławiu.

Od wielu lat prowadzę grupy teatralne w Młodzieżowym Centrum Kultury, rozwijając i doskonaląc talenty aktorskie dzieci i młodzieży. Teatr to moja pasja, którą pragnę zarażać moich wychowanków. Teatr, to doskonały sposób na wychowywanie młodego człowieka, uczy odpowiedzialności i współpracy w grupie, rozwija naszą wyobraźnie i umiejętność radzenia sobie z tremą. Szeroko rozumiana edukacja teatralna, to również wspólne wyjścia do teatru i uczestniczenie w warsztatach teatralnych prowadzonych przez znawców sztuki teatralnej. Co roku moje grupy teatralne uczestniczą w przeglądach i festiwalach teatralnych o zasięgu rejonowym i ogólnopolskim. W roku szkolnym 2018/2019 Teatr Dziecięcy „Małe Pinokio” otrzymał II nagrodę za spektakl pt. „Przygody Koziołka Matołka” na 19 Konfrontacjach Teatralnych „Teatrrrałki” w Jeleniej Górze, Teatr Dziecięcy „Pinokio” otrzymał za spektakl pt. „Deszczowa Bajka” Złotą Miniaturę na 20 Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych w Opolu, a Grupa Teatralna „ZONK „ za spektakl pt. „Słoń” otrzymała nagrodę w Rejonowym Przeglądzie Teatralnym „Melpomena „ w Lubinie i wyróżnienie na 19 Konfrontacjach Teatralnych „Teatrrrałki” w Jeleniej Górze.

Zapraszam dzieci w wieku od 5 do 8 lat do Teatru Dziecięcego „Małe Pinokio”, dzieci w wieku od 9 do 12 lat do Teatr Dziecięcego „Pinokio” a młodzież od klasy 7 szkoły podstawowej oraz ze szkól średnich do Grupy Teatralnej „ZONK”.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-07-09 13:10przez:
Opublikowano:2021-07-09 13:11przez:
Podmiot udostępniający: Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy
Odwiedziny:2091

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.